Pozor, rychlá kola!

25.05.2021 Petra Jamná

V tématické části „Pozor, rychlá kola“ a „Chci být správným chodcem“, která proběhla v době od  21. 4. do 30. 4. 2021, se děti z mateřské školy učily pravidla bezpečnosti.

Děti se naučily poznat a pojmenovat dopravní značky, chovat se bezpečně při přecházení vozovky, dodržovat pravidla při jízdě s rodiči v autě. Jako cyklisté musí také vědět, jak vypadá správně vybavené kolo, jaké  bezpečnostní ochranné pomůcky mají používat při jízdě na kole a kdy mohou jezdit sami po silnici bez doprovodu rodičů. Děti se učily poznat čísla 155, 158, 150. Učili jsme se poznávat dopravní prostředky, které jezdí na pomoc při nehodách a neštěstí (sanitka, záchranka, policie, hasiči). S dětmi jsme tvořili obrázky do soutěže „Bezpečná cesta do školy“ a po hlasování jsme společně poslali tři vítězné práce.