Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Náš kosmický tým

06.11.2023 Petra Jamná

Říjnový název „Náš kosmický tým“ nás přenesl do centra družinového života.


Vytvořili jsme 4 hvězdné týmy a v nich si děti uspořádaly hierarchii (kapitán posádky, zástupce kapitána, manažer týmu, palubní inženýr, výzkumník a vědecký pracovník). Vznikly tak týmy s názvy Kosmický tým, Superzzářivé hvězdy, Jupiteři a Kosmopejsci. Týmy si vytvořily svou hvězdnou oblohu, kde jim po celý rok budou přibývat hvězdičky za týdenní plnění výzev – Challenge. V jednotlivých činnostech a hrách si vyzkoušeli spolupráci v týmu s ostatními, prohloubili i své hudební vzdělání, kdy se v týmech naučili hrát na unikátní perkusní nástroje Boomwhackers. Zprovoznili jsme i Kosmický kalendář, který nám bude sloužit po celý školní rok a jenž prohloubil naše prvoučné znalosti i znalost anglického jazyka. Aby nám spolu bylo dobře, vytvořili jsme společně Pravidla letového řádu a Černou díru, která bude sloužit těm, kteří naše pravidla opakovaně porušují. Pustili jsme se i do vyrábění kosmických záložek, které můžeme využít při dalším zkoumání vesmíru v knihách a encyklopediích. Psali jsme vzkaz svému budoucímu já do vesmírné schránky. Tento Vzkaz budoucnosti si jako společnou evaluaci přečteme na konci školního roku. V rámci recyklohraní jsme se připojili k projektu “Po stopách plýtváka šatního”. Povídali si o oblečení, a jakou zátěž vytváří jeho hromadění pro životní prostředí. Na závěr jsme si vyráběli z nepotřebných lichožroutských ponožek naše nové mazlíčky.

Autor: Jana Kuníková

Partneři