Základní škola a Mateřská škola Radějov, okres Hodonín, příspěvková organizace

Adventní čas přichází

16.12.2020 Petra Jamná

Vánočních zvyky a obyčeje naplnily adventní čas v mateřské škole.


V této tématické části jsme se učili poznávat zvyky a obyčeje, které patří k vánoční době. Vyprávěli jsme si, co všechno nás čeká, než přijde Mikuláš a Vánoce, jak prožíváme tyto sváteční chvíle doma, co se musíme naučit a co všechno připravit. Při vycházkách po Radějově jsme si všímali výzdoby na domech. Ze zpěvníku stařenky Procházkové jsme si přečetli, jak se slavily vánoční svátky za jejího mládí. Ve školce jsme přivítali Mikuláše s jeho doprovodem písničkami a básničkami. Také jsme se naučili  vánoční koledy a říkadla a vyrobili jsme přáníčka pro své blízké i na koledování po dědině.

Jako poděkování za obětavou práci zdravotníkům v nemocnici v Uh. Hradišti jsme poslali obrázky andělů od dětí.

Partneři