Projekt Celé Česko čte dětem

21. Leden 2020   |   Xixka

Od počátku školního roku se naše škola zapojila do projektu „Celé Česko čte dětem“. Pravidelné předčítání dospělými probíhá zejména ve školní družině, Čtenářském klubu, ale také v hodinách čtení. Společné čtení je nejúčinnější metodou výchovy člověka samostatně uvažujícího, člověka kulturního, jenž postupuje eticky. Má obrovský význam pro rozvoj emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení, přináší všeobecné znalosti, rozvíjí jazyk, slovní zásobu, dává svobodu ve vyjadřování. V současné době kampaň podporuje celá řada známých osobností ze světa kultury, umění a sportu.

Počátkem ledna navštívila základní školu maminka žáků Patrika a Reného Nováka paní Jindřiška Nováková, která předčítala dětem z knihy Malý princ. Současně žáky vyzvala k součinnosti s rodiči, aby se společně zamysleli nad citáty z knihy. Děkujeme a těšíme se na spolupráci s dalšími dospělými čtenáři.