Mikuláš ve školce

6. Prosinec 2014   |   Xixka

„ Mikuláš, Mikuláši, kdo to tady děti straší“….

Tak začíná písnička, kterou jsme si zpívali, než k nám přišel opravdový Mikuláš s andělem a čertem. V pátek 5. 12. děti v MŠ od rána netrpělivě vyčkávaly Mikuláše s celou jeho družinou. Ten den jsme se všichni přestrojili za andílky a čertíky, včetně paní učitelek. Od rána si děti v kostýmech užívaly „čertění“ při hře v postaveném pekle . Teprve když  Mikuláš vešel do školky, někteří „čertíci“ měli namále. Ne z Mikuláše, ten je hodný, to každý ví, ale z velkého škaredého čerta.Přestože nás bylo ve školce málo (děti byly nemocné), každý odvážně zazpíval  písničku nebo řekl básničku Mikuláši a andělíček je obdaroval sladkostmi.Na oplátku jsme  Mikuláše a jeho doprovod  pozvali  na dort, který jsme  mu upekli. Odvážlivci si dokonce zkusili, jestli je čert unese v pytli. Největší a nečekané překvapení pro všechny bylo, když čert dětem nadělil dárky do školky – stavebnici čertovských kostek a obrázky pro kreativní tvoření. Ještě jednou móóóc děkujeme!

Napsání reakce