Příspěvky za rok 2014

Co nás čeká v měsíci lednu

16. Prosinec 2014   |   Xixka

* Plavecká výuka ve Bzenci — od pondělí 12. 1., 19. 1. 2015 — odjezd od školy 7:15 hod
* Anglický jazyk s rodilým mluvčím — úterý 13. 1. a úterý 27. 1. 2015 (dvě skupiny — 1. a 2. roč. 12:00; 3. a 4. roč. 13:00)
* Schůzka SRPŠ — 12. 1. 2015 v 16 hodin — organizace školního plesu
* Ples školy — sobota 24. 1. 2015
* Uzavření klasifikace — pátek 23. 1. 2015
* Vysvědčení — čtvrtek 29. 1. 2015
* Pololetní prázdniny — pátek 30. 1. 2015

Zpravodaj Rodiče vítáni – prosinec 2014

15. Prosinec 2014   |   Xixka

Vážení a milí příznivci Rodiče vítáni,
posíláme Vám poslední letošní zpravodaj Rodiče vítáni. Ve zpravodaji se dočtete:

• jak dopadla konference Rodiče vítáni a o čem se na ní mluvilo,
  • že můžete využívat služeb mediátorů a k čemu jsou dobří,
  • o čem byla první série Vší ve škole,
  • jak zlepšit kvalitu stravování ve školních jídelnách
  • i jak dopadlo vyhlášení cen Eduína.

Rádi bychom Vám jménem celého týmu programu Rodiče vítáni popřáli krásné svátky a vše dobré v roce 2015.

rodice_vitani_zpravodaj_prosinec_2014

Mikuláš ve školce

6. Prosinec 2014   |   Xixka

„ Mikuláš, Mikuláši, kdo to tady děti straší“….

Tak začíná písnička, kterou jsme si zpívali, než k nám přišel opravdový Mikuláš s andělem a čertem. V pátek 5. 12. děti v MŠ od rána netrpělivě vyčkávaly Mikuláše s celou jeho družinou. Ten den jsme se všichni přestrojili za andílky a čertíky, včetně paní učitelek. Od rána si děti v kostýmech užívaly „čertění“ při hře v postaveném pekle . Teprve když  Mikuláš vešel do školky, někteří „čertíci“ měli namále. Ne z Mikuláše, ten je hodný, to každý ví, ale z velkého škaredého čerta.Přestože nás bylo ve školce málo (děti byly nemocné), každý odvážně zazpíval  písničku nebo řekl básničku Mikuláši a andělíček je obdaroval sladkostmi.Na oplátku jsme  Mikuláše a jeho doprovod  pozvali  na dort, který jsme  mu upekli. Odvážlivci si dokonce zkusili, jestli je čert unese v pytli. Největší a nečekané překvapení pro všechny bylo, když čert dětem nadělil dárky do školky – stavebnici čertovských kostek a obrázky pro kreativní tvoření. Ještě jednou móóóc děkujeme!

Mikuláš ve škole

5. Prosinec 2014   |   Xixka

V pátek 5. prosince 2014 k nám zavítala vzácná návštěva – Mikuláš, anděl a čert. Zpívali jsme koledy, říkali básničky, trochu se i báli. Na všechny čekala nadílka a tak se již teď těšíme na příští rok.