Příspěvky za rok 2011

Rekord- nejdelší vánoční řetěz přátelství

20. Prosinec 2011   |   Xixka

Naše děti ze základní školy se prostřednictvím iniciátorky paní Kamily Svobodové, zapojily do projektu „ Vánoční řetěz s největším počtem hvězd Freeport Leisure s.r.o.“, neboli výroby nejdelšího řetězu přátelství, který byl nainstalován v pasáži OC Freeport v Hatích u Znojma. Rekord byl do České databanky rekordů zaevidován dne 18.12.2011 v Hatích u Znojma (délka papírového řetězu byla 700m, na kterém bylo nalepeno 4150 hvězd a na jeho výrobě se podílelo a společnou sílu spojilo 2100 českých a rakouských dětí). Žáci naší školy, Martin Prečan a Michal Potrusil, se akce v Hatích zúčastnili aktivně, splnili kvíz a zasoutěžili si. Za jejich prezentaci je chválíme!

Ježíšek ve školce

19. Prosinec 2011   |   Xixka

V pondělí 19.prosince naděloval  dětem  ve  školce Ježíšek  dárečky.Pod stromečkem děti našly spoustu oblečků pro panenky, šaty pro princezny, auto z Lega a stavebnici auta Street Snacks.Za tyto dárečky patří velké poděkování  Vám rodičům.Z mateřské školy  dostaly stavebnici Magformers, kreslící tabulky,panenku, obrázkové kostky,dětskou váhu a plastové ovoce do kuchyňky.

Mile  nás potěšily dárečky z daleké Kruščice  - ze Srbska – dvě velké  krabice sladkostí  a omalovánky. Přikládáme kopie děkovných dopisů od paní barbary Hánové a paní učitelky Milady Marešové.

Všem dětem i rodičům přejeme krásné Vánoce a dětem hodně radosti z dárečků.

Předvánoční Beseda u cimbálu

19. Prosinec 2011   |   Xixka

SRPŠ při ZŠ Radějov a Kulturní sdružení Radějov uspořádalo v pátek 16.prosince 2011 tradiční „Předvánoční Besedu u cimbálu“ v sále Sportovně – společenského centra. Program byl velmi barvitý a nabitý, na podiu se vystřídalo spoustu účinkujících, od radějovských dětí, vedených Jitkou Hájkovou ml., dále CM Včelínek s panem starostou Mgr. Martinem Hájkem a jako novinka letos zazpíval radějovský ženský sbor, který za pár měsíců své existence dokázal nemožné a všechny přítomné uchvátil. Za hosty letos vystoupil folklorní soubor DANAJ a CM Krepina. Celým večerem pak provázela  cimbálová muzika STRÁŽNIČAN,  která všem hrála k tanci i poslechu.

PLAKAT BuC

Díky naší externí fotografce, paní Svejkovské, si můžete tyto hezké, předvánoční okamžiky připomenout kolikrát budete chtít.

Vánoční cukrárna s dílničkami

15. Prosinec 2011   |   Xixka

V úterý 13.12.2011 na naší škole zavládla předvánoční atmosféra. Celá škola ožila zvukem vánočních koled, vůní vánočního punče a cukroví a štěbetáním dětí. V každé místnosti byla možnost si něco vytvořit, či ochutnat. Ve školce pod rukama šikovných dětí a rodičů vznikla nádherná VÁNOČNÍ TAŠKA na dárky, ve školní družině jste si mohli vytvořit kouzelnou VÍLU VÁNOC, která vás ochrání celý příští rok :-), ve třídách pak VÁNOČNÍ PŘÁNÍČKO, zdobené zlatem či stříbrem a vepsaným přáním, u dalšího stanoviště půvabného ANDÍLKA z molitanu a třpytek, ve vedlejší třídě pak ZVÍŘÁTKA ZE ŠIŠEK, které byly velmi zajímavým nápadem, nebo si uvázat VÁNOČNÍ OZDOBY z hebkých, plyšových drátků. A nesmím zapomenout na jídelnu, kde si mnozí z Vás zakoupili marcipánovou hmotu, nebo hotový výrobek od paní cukrářky, nebo ochutnali z nepřeberného množství VÁNOČNÍ CUKROVÍ, které přinesli rodiče a všem moc chutnalo, či ochutnat VÁNOČNÍ PUNČ , kávu či čaj. Letos se připojila i naše školní družina, která pod vedením paní vychovatelky vyrobila KOKOSOVÉ MYŠKY.

Všem, kteří se na Vánoční cukrárně s dílničkami podíleli bych chtěla vyslovit poděkování za jejich nápady, čas a ochotu, s kterými připravili ostatním nezapomenutelný zážitek. A všem ostatním vkládám ODKAZ NA FOTKY paní  Marie Svejkovské, která celé odpoledne nafotila.